تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۲)

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۲) از سلسله آموزش های تیپ شناسی شخصیت به بررسی سه نکته شامل اهمیت توانایی در تحلیل دیگران،نتیجه ناآشنا بودن با تیپ های شخصیت و آمپول بهبود فردی می پردازد .

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۲)

۱) اهمیّت توانایی تحلیل دیگران

شخصیت شناسی یک علم کاربردی و ساده می باشد که همگی ما لازم است آن را یاد گرفته و با توجه به ارتباطات خود در جامعه با دیگران به کار بگیریم.

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۲)
تیپ‌ شناسی شخصیت

 

یادمان باشد ما ۷۵ درصد از طول زندگی را در ارتباط با دیگران می گذرونیم.و فردی که نتواند ارتباط خوبی با اطرافیان نداشته باشد نمی تواند آدم موفقی باشد. با عبارتی دیگر داشتن ارتباط موثر در دنیا یک ثروت بزرک می باشد و عدم نداشتن این ارتباط یک فقر اشکار می باشد که مسبب آن ما هستیم.

با توجه به این همه کلاس و مطالب آموزشی که در حوزه تیپ شناسی منتشر شده اگر به دقت به نکات ساده و ابتدایی آن توجه و یاد نگیریم باید بگویم که بسیاری از راه رفته در زندگی را ممکن است اشتباهات داشته باشیم.

در ارتباطات ما مانند راننده که حواسش به تابلوها و چراغ و جاده هاست باید حواسمان به سرنخ ها و سیگنال های رفتاری مخاطبانمان باشد و با یادگیری اصول آن بتوانیم تیپ و شخصیت افراد را از نوع پوشش،آرایش و صحبت کردن و رفتار طرف مقابل خود بشناسیم و ارتباط موثر و درستی را ایجاد کنیم.

  • شناخت درست تیپ های شخصیتی

در ادامه مبحث آموزشی به شما با ذکر مثالی روش های تصمیم گیری درست در رابطه های مختلف کاری و زندگی راهی را قرار می دهیم تا جلوی اشتباهات و اصلاح شخصیت رفتاری خود و طرفین را به درستی سنجیده و عمل کنید.

همچنین به مبحث مشکلات و معظلات نا آشنا بودن با انواع تیپ های شخصیتی هم می پردازیم و به شما با تهیه آمپول بهبود فردی کمک میکنیم در طول مسیر کسب و کار و زندگی به فرد موفق بودن فکر کنید و به آن جامه عمل بپوشانید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مبحث شخصیت شناسی دعوت می کنیم فایل صوتی زیر را گوش کنید تا بیشتر در این حوزه مهارت های فردی خود را تقویت کنید.

 

 

 

برای دانلود فایل صوتی ۱۱ دقیقه‌ای کافیست اینجا کلیک کنید


جهت شنیدن سایر قسمت‌ها بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *