تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴)

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴) به بررسی و درک متقابل شخصیّت های زئوسی پرداخته می شود و در ادامه با ذکر مواردی به بحث پرهیز از قضاوت اشتباه خود و دیگران و آشنایی با نقاط ضعف و قوت و حساسیت های مردم بیشتر آشنا خواهید شد.

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴)

سرفصل های آموزشی این دوره شامل :

  • ۱) درک متقابل به کمک تیپ شناسی شخصیّت
  • ۲) پرهیز از قضاوت اشتباه دربارۀ خود و دیگران
  • ۳) آشنایی  با نقاط ضعف و قوّت و حسّاسیتهای مردم

 

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴)
تیپ‌ شناسی شخصیت

 

اگر بخواهید برای افزایش اعتماد به نفس یا عزت نفس خود یک کار زیر بنایی انجام دهید باید با شناسایی نقاط ضعف و قوت به کمک تیپ شناسی شخصیّت در این فایل صوتی آموزشی به یک خودباوری و تقویت عزت نفس برسید.

ما باید بتوانیم به درک متقابل برسیم و زمانی می توانیم دیگران را درک کنیم که درک و شناخت درستی از گروه ها و تیپ های شخصیتی داشته باشیم که در این فایل صوتی به آنها اشاره می کنیم.

در ارتباطات ما باید بتوانیم از اصتحکاک های به وجود آمده نظیر منازعات،اختلاف نظرها،مشکلات،بگو مگوها و غیره که بصورت جدی روی کیفیت ارتباطی ما لطمه وارد میکند رسیدگی کنیم و به حداقل ممکن کاهش دهیم.

برای اینکه بتوانیم با مخاطبان خود بدون داشتن مشکلات و اصتحکاک بالا بتوانیم ارتباط موثر و موفقی برقرار کنیم باید قدم اول را برداریم که این قدم شنایی نقاط ضعف و جدی گرفتن آنها می باشد.

در ارتباطات دو سویه یا چند سویه مانند شرکت ها و سازمان ها و گروه ها نباید از نقاط ضعف و حساسیت های دیگران هم غافل باشیم . باید در اولین مرحله آشنایی با تیپ‌شناسی شخصیت یاد بگیریم که تیپ شخصیتی زئوس در اکثر صاحبان مشاغل وجود دارد .

اگر شما با همچنین آدم هایی در حال ارتباط هستید یا کار می کنید  باید با درک سیگنال های مطمین باشید آیا رفتار زئوسی در آنها وجود دارد یا نه ؟

شناسایی سرنخ های زئوسی

باید بدانید شخصیت های زئوسی دوست دارند حرف اول و آخر را باید خودشان بزنند و پول و قدرت اهمیت بالایی برای آنها دارد. پس بدانید بصورت ناخودآگاه شما با سه سرنخ اصلی از تیپ های زئوسی آشنا شدید.

حالا اگر کارمند باشید و بخواهید از کارفرما مرخصی بگیرید از چه روشی برای ارایه درخواست استفاده می کنید ؟ آیا وارد فضاهای احساسی و عاطفی می شوید و همسر خود را بهانه کرده یا مریضی دیگران یا مشکلات را بهانه کرده و درخواست خود را می دهید ؟

در چنین موردی احتمال موافقت توسط کارفرمای شما با تیپ شخصیت زئوسی سخت است چرا که بدانید شخصیت های زئوسی به جای قلب از دریچه مغز به موضوع می نگرد و چنین شخصیت هایی دارای یک قلب یخی می باشند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر بصورت کامل دعوت می کنیم فایل صوتی زیر را دانلود و مورد توجه قرار دهید.

 

 

برای دانلود فایل صوتی ۱۱ دقیقه‌ای کافیست اینجا کلیک کنید

 


جهت شنیدن سایر قسمت‌ها بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *