کنترل خجولی و فن بیان

خجولی در فن بیان

کنترل خجولی در صحبت کردن

در طول تاریخ تمام افراد موفق دنیا جسور و خوش بیان بوده‌اند و برنده ها در معرفی ها و ارائه‌هایشان توانمند و تاثیرگذار عمل نموده‌اند. شجاعت و شیوایی کلام از عناصر مهم در برقراری ارتباط با دیگران بوده و هست. با اینحال بعضی‌ها در یک میهمانی خانوادگی از سلام کردن و احوالپرسی طفره می‌روند یا در یک کلاس جدید در معرفی خودشان ناتوانند، دست و پایشان را گم می‌کنند، عرق می‌ریزند و با صدایی لرزان موجب خنده یا تعجب دیگران می‌شوند!

این وضعیت برای فرد خجالتی خیلی سخت است و هر بار که در اینگونه موقعیت ها قرار می‌گیرد اعتماد به نفس خود را بیشتر از قبل از دست می‌دهد.
واقعا در مسیر رشد و موفقیت، کمرویی گناهی نابخشودنیست. شما با خجولی‌های بی مورد یا بیان ضعیفتان ضمن اینکه فشار و تنش زیادی به روحتان اعمال می‌کنید، فرصت‌های ارتباطی را نیز هدر می‌دهید و استعدادهایتان را احتکار و تباه می‌کنید.
اینکه شما چه مدرک تحصیلی دارید، از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اید یا چه تخصصی دارید هیچکدام از این‌ها به تنهایی نمی‌توانند عامل موفقیت و رشدتان شوند.

شما باید قادر باشید سخنور و ارائه دهنده‌ای توانمند باشید در غیر اینصورت منزوی خواهید شد و درجا خواهید زد.
در کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف در بین دانشجویانم افراد خجالتی و کمروی زیادی را دیده‌ام که تا قبل از شرکت در این دوره آموزشی بخاطر ضعف در بیان خواسته‌ها یا عجز در اعتراض مجبور شده اند سالیان سال فرد یا موقعیتی نامطلوب را تحمل کنند!
در این ترم پرنشاط و پر از تکنیک و تمرین با روش‌هایی عالی و کاربردی به شما کمک می‌کنیم تا برای همیشه از شر کمرویی و خجولی خلاص شوید.
این دوره آموزشی در تقویت قدرت بیان و اصلاح و ارتقاء صدایتان نیز کمک شایانی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *