آشنایی با سینما‌ کاوی

سینما کاوی چیست؟

سینما می‌تواند به اندازه یک دانشگاه آموزش دهد و باعث ایجاد تحول در بینش و نگرش انسان شود. با دیدن فیلم‌های گوناگون و مشاهده حوادثی که برای شخصیت‌های مختلف فیلمنامه اتفاق می‌افتد حس همزاد پنداری در ما قلیان می‌کند، درس‌هایی جدید از حوادث مشابه زندگی خودمان می‌گیریم و تخلیه روانی را تجربه می‌کنیم.
یک فیلم خوب می‌تواند معنایی طلایی خلق کند می‌تواند حرف دل من و شما باشد با بیانی هنرمندانه و مرهمی باشد بر زخم های عمیق روانیمان.

در سفر زندگی برای هرکس دوره‌هایی حساس و بحرانی وجود دارد که برجسته نمودن و نمایش هنرمندانه آن به دیگران می‌تواند بسیار آموزنده و عبرت آموز باشد به نحوی که ما بعنوان بیننده فیلم، اشتباه دیگران را تکرار نکنیم و با آمادگی و پختگی بیشتری با چالش‌ها و مسایل مواجه شویم.

فیلم خوب می‌تواند به روشی سرگرم کننده و جذاب، در اوقات فراغت بهترین درس‌ها را به مخاطبش بدهد و به او آگاهی ناب و کاربردی هدیه کند.
با توجه به توضیحات فوق، در کنار برنامه‌های آموزشی به موازات کلاسها و کارگاه‌های مختلفی که برای دانشجویان ارائه می‌کنم از سال ۱۳۹۲ برای تعمیق و نهادینه سازی آموزش‌ها برنامه‌هایی را نیز تحت عنوان سینما کاوی ارائه می‌نماییم.

سینما کاوی یعنی نمایش و تحلیل فیلم با محوریت مباحث آموزشی در حوزه موفقیت و رشد و بهبود فردی و سازمانی.
بر این باورم که فیلم و سینما ابزار آموزشی قدرتمندیست که با آموزش‌های یک مدرس و تحلیل‌های یک مربی با تجربه می‌تواند در رشد فردی همه موثر باشد.
تحلیل شخصیت‌های فیلم با زیر ذره بین بردن و واکاوی رفتار و واکنش‌های آنها به شرکت کنندگان دائمی سینما کاوی کمک می‌کند تا به مهارتی برسند که بتوانند زاویه دید و نوع نگاهشان به فیلم و سینما را اصلاح نموده و از سکانس‌های گوناگون در فیلم‌های مختلف یک مطلب آموزشی خوب استخراج نمایند.

تشکیل کارگاه‌های سینماکاوی از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی اطلاع ‌‌رسانی می‌گردد، برای آگاهی از برگزاری برنامه‌های سینما کاوی می‌توانید در خبرنامه سایت عضو شده و هم‌چنین ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

 

آپارات علیرضا ذوقی فیس بوک علیرضا ذوقی صفحه اینستاگرام علیرضا ذوقی علیرضا ذوقی در تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *