آرکتایپ‌های مردانه

 

اگر در ارتباط با مردان و زنان زندگی خود قادر به تحلیل صحیح رفتار آنها نیستید و گاهی درک و پذیرششان برایتان سخت است دانش و مهارت آرکتایپ‌ها می‌تواند به شما کمک ارزنده‌ای نماید.

یادتان باشد که شما حدود سه چهارم از عمرتان را در تعامل با مردان و زنان مختلف صرف می‌کنید. در خانواده، محل تحصیل، محل کار و در اجتماع ما ناگزیر از تعامل با انواع مردان و زنانی هستیم که دارای تیپ‌های شخصیتی متفاوتی هستند.

  • نحوه ارتباطات شما با دیگران و در موقعیتهای مختلف چگونه است؟
  • آیا ترجیح میدهید که دیگران آنگونه رفتار کنند که شما می‌پسندید؟
  • آیا مانند شخصیتهای فیلم آتش بس سعی میکنید دیگران را آنگونه که میخواهید تغییر دهید و درستشان کنید؟!
  • اگر این روش کارساز نباشد چه میکنید؟ اقدامات تلافی جویانه؟ انزوا و سکوت؟ یا خروج از رابطه؟!

دوره آرکتایپ‌های مردانه بر اساس تئوری آرکتایپ‌های پروفسور کارل گوستاو یونگ و نظریه پردازی خانم دکتر ژان شینودا بولن طراحی و تدوین شده است.

در طی این دوره با هشت نوع قابلیت و تیپ شخصیتی مردانه آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند ضمن آشنایی با انواع مردان، ارتباط موثرتری با شوهر، پدر، برادر، پسر و دیگر مردان زندگیتان برقرار نمایید. از آنجاییکه این ۸ قابلیت را می‌توان در زنان نیز مشاهده نمود بنابراین این دوره می‌تواند در شناخت دقیق‌تر زنان نیز کمک‌تان کند.

در دوره حضوری این ترم، علاوه بر نمایش عکس و فیلم و ارائه پاورپوینت دانش پژوهان می‌توانند از بازیهای آموزشی و آشنایی با تیپهای شخصیتی گوناگون حاضر در کلاس نیز بهره مند شوند.

بدیهیست که به پشتوانه چند سال تدریس و بر اساس مشاهده بهبود فردی تعداد زیادی از دانش پژوهان با افتخار تضمین می‌نماییم که به شرط حضور کامل و انجام تمرین‌ها و توصیه‌های دوره شخصیت‌شناسی تمام دانش پژوهان شاهد توانمندی و پیشرفت خود در روابطشان خواهند بود.

آرکتایپ‌های مردانه که در این دوره تدریس می‌شوند عبارتند از:

زئوس: قابلیت بنیانگذاری، کارآفرینی، ثروت آفرینی و توانایی برای رسیدن به اهداف

پوزیدون: توانایی بهره مندی صحیح از غرایز و احساسات و برقراری ارتباط عاطفی سالم

هادس: قدرت تفکر و درونگرایی ارزشمند ، ارتقاء ظرفیت پذیرش شکست و توانایی کسب تجربه

آپولو: توانایی تحصیل، آموزش، هدف گذاری، حفظ نظم و برنامه ریزی

هرمس: توانایی در بیان، بروز خلاقیت، مذاکره، فروش یا معرفی کالا

آرس: قابلیت جنگندگی ، گرفتن حق و دفاع از خود و دیگران

هفایستوس: قدرت بهره مندی از ابزار، صنعتگری و تمرکز طولانی و عمیق بر روی کار

دیونوسوس: قابلیت زندگی کردن در زمان حال ، لذت بردن از زندگی

در این دوره از همه شرکت کنندگان تست شخصیت‌های آرکتایپی (ACI) اخذ می‌شود و بر اساس نتیجه این تست درباره وضعیت هر یک از دانش پژوهان توضیحات لازم ارائه خواهد شد. در این دوره با ترجیحات و اجتنابهای هر تیپ شخصیتی بطور کامل آشنا خواهید شد.

دوره آرکتایپ‌های زنانه نیز بعنوان مکمل این دوره به تمامی خانم‌ها و آقایان توصیه می‌شود که در آن نکات کلیدی و کاربردی زیادی در رابطه با زنان و مردان خواهید آموخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *