آرکتایپ‌های زنانه

  • آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا ما اغلب همدیگر را نمیفهمیم و از رفتار نامناسب یکدیگر می رنجیم؟
  • آیا این فقط دیگرانند که از خود رفتارهای غیر قابل قبول بروز می‌دهند یا بعضی رفتارهای ما نیز از نظر برخی افراد غیرقابل قبول است؟
  • ریشه این اختلافات و تفاوت‌های ما در کجاست؟
  • آیا ابزار ساده و قدرتمندی برای درک متقابل و تحلیل رفتار خود و دیگران وجود دارد؟

پاسخ مثبت است.

این دوره مانند دوره شناخت و تحلیل انواع تیپ‌های شخصیتی مردانه با رویکرد کهن الگویی خانم دکتر ژان شینودا بولن و بر اساس تئوری آرکتایپ‌های دکتر کارل گوستاو یونگ ارائه می‌شود.

در این دوره قادر خواهید شد که با یک دسته بندی کلی و بر اساس شخصیت‌های اسطوره‌ای به روشی ساده آدم‌های اطرافتان را بهتر و راحت تر بشناسید و به سادگی رفتارشان را تحلیل و تا حدود قابل قبولی واکنشهایشان را در موقعیت‌های مختلف پیش بینی نمایید.

درطی این دوره با هفت نوع آرکتایپ زنانه آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند تا ارتباطی موثرتر با همسر، خواهر، دختر و دیگر زنان زندگیتان برقرار نمایید. همچنین از آنجاییکه این قابلیت‌ها را می‌توان در مردان نیز مشاهده نمود بنابراین پس از این دوره می‌توانید مردان زندگیتان را نیز بهتر بشناسید و درکشان کنید.

این دوره با ارائه عکس‌ها، فیلم‌ها، مثال‌ها، بازی‌های آموزشی و تحلیل دانشجویان مختلف حاضر در دوره برگزار می‌شود و در پایان دوره شرکت کنندگان در روابط خود با دیگران تحولی چشمگیر را تجربه می‌کنند.

آرکتایپ‌های زنانه که در این دوره تدریس می‌شوند عبارتند از:

آتنا: مدیر، دانا، منظم، مودب، موقر، منطقی و…

آرتمیس: پیگیر و با استقامت، حامی زنان، دوستدار طبیعت و کله شق

هستیا: دارای آرامش درونی، انسانی معنوی، همدم و دارای گوشی شنوا

هرا: عاشق همسر و استاد همسرداری، متعهد و وفادار در زناشویی

دیمیتر: پرورش دهنده، مراقب، فرزند دوست، حامی و فداکار

پرسفون: حمایت گیرنده، فاقد قاطعیت، خوشرو و دوست داشتنی، تاثیر پذیر

آفرودیت: جذاب، تنوع طلب، شیک پوش و مرکز توجه

در این دوره از همه شرکت کنندگان تست شخصیت‌های آرکتایپی (ACI) اخذ می‌شود و بر اساس نتیجه این تست درباره وضعیت هر یک از دانش پژوهان توضیحات لازم ارائه خواهد شد. در این دوره با ترجیحات و اجتناب‌های هر تیپ شخصیتی بطور کامل آشنا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *