تغییر در کار و زندگی

تغییر

تغییر در کار و زندگی : تغییر در زندگی همه چیز در حال تغییر است و تنها چیزی که تغییر نمی‌کند خود تغییر است، بنابراین همه ما ناگزیر از تغییر هستیم وگرنه زیر چرخ‌های تغییر هستی محکوم به نابودی هستیم.

تغییر در کار و زندگی

واقیعت این است که من و شما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز مدام در حال تغییر و تحول است. از تحول طبیعت تکنولوژی گرفته تا بینش و دانش مردم، که با سرعت بالایی در حال تغییر و تحول می باشد.

بنابرین اگر ما در این دنیای پر از تغییر و تحول ساکن باشیم و تغییری نکنیم و هیچ آمادگی برای مواجه با تغییرات نداشته باشیم اتفاقی که خواهد افتاد باعث می شود فرصت های جدید را ملاقات نکنیم و در این دنیا هیچ کس منتظر من و شما باقی نخواهد ماند تا اگر فرصتی برای تغییر شما وجود داشته باشد با شما همراهی کنند.

تغییر در کار و زندگی

دنیا با سرعت تمام در حال تغییر است و شما هم باید یاد گرفته و بدانید باید تغییر کرده و متحول شوید. این مثال به مانند ضرب المثل معروفی است که می گوید : 

« آب که یک‌جا بماند، می‌گندد »

شما خواهش و دعوت  این شعر را همیشه به خاطر بسپارید و بدانید اگر من و شما حرکت نکنیم در این سکوت و رکود و در این سفر نکردگی خودمون، محکوم به فنا و نابودی خواهیم بود. 

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم؛ موجیم که آسودگی ما عدم ماست

این یک واقعیت می باشد که خیلی از نگرانی و ناراضیتی ما در زندگی به خاطر این است که به نشانه ها و دعوت نامه ها خوب دقت نکردیم و جایی که باید تغییر می کردیم به رسمیت نشناخته و آن را جدی نگرفتیم.

مطلب پیشنهادی ما : تغییر در کار و زندگی (قسمت ۱)

  • نشانه های مهم در تغییر زندگی

گاهی تغییرها در قالب یک نشانه و و یک دعوت آروم ذهن ما به صدا در می آوردند و ما باید ذهن فعال و هوشیاری داشته باشیم تا نشانه ها را بشنویم ،ببینیم،جدی بگیریم و دنبال کنیم.

تغییر در کار و زندگی : خیلی از ماها چون با مفهوم تغییر آشنا نیستیم فکر میکنیم همه اتفاقات ناگوار مانند ترد شدن،تحقیر شدن،ترک شدن و چنین اتفاقاتی که با مزاج ما سازگار نیست همانند یک اتفاق گذرا در نظر می گیریم و بی دقت رد می شویم .

 

تغییر در کار و زندگی

 

ولی باید بدانیم تمامی این اتفاقات یک فرآیند دارند و باید ما از زمانی که در اختیار داریم باید به اندازه کافی این نشانه ها را ببنیم،دقت کنیم و جدی بگیریم تا تغییر دهیم.

عدم توجه به این نکته ها و مجموعه این بی عملی ها و بی تصمیمی ها و اهمال کاریها با تغییر ما حوادث را تجربه کنیم. پس ما باید به این نشانه ها به عنوان یک نکته مهم در زندگی توجه کنیم و آماده لحضه ای در هر تغییر باشیم.

یادتان باشد اگر شما همان کاری را انجام می دهید که قبلا انجام دادید در آینده هم همان کار را انجام خواهد داد و چیزی را به دست خواهید آورد که قبلا به دست آورده اید.

و این می تواند به دور از درایت و تحول باشد که من و شما از روند تکراری و بی فایده مدام استفاده کنیم و انتظار این را داشته باشیم تا یک نتیجه دلخواه را به دست آوریم.

پس مراقب باشید تا روش هاتون،نوع نگرش و زوایه دیدتون را نسبت به مسایل مختلف زندگی هر رور نو کنید .

نکته دیگر در بحث تغییر این است که اکثر ادم هایی که در چند سال اخیر سمینارها و کارگاهام ملاقات کردم، صبر میکنند و صبر می کنند،تعلل می کنند و دست رو دست می گذارند و کار امروز را به فردا می گذارند تا اینکه یک دفعه در وسط بحران به این فکر میکنند که چگونه می توانند تغییر کرده و از این مشکلات بیرون بیاید. 

مطلب پیشنهادی ما : تغییر در کار و زندگی (قسمت ۲)

  • بیماری نیاگارا

تغییر در کار و زندگی : ما به این مشکل در زندگی بیماری نیاگارا می گویم. همه ما بر روی قایق زندگی در روی رودخانه عمر در حال حرکت هستیم و اینقدر دنبال امنیت هستیم و اینقد از ریسک دوری میکنیم و اینقدر از نشانه هایی که پیام خطا را دارد جدی نمی گیریم و گاهی آنچنان درگیر چه چه پرنده ها و مناظر دیدنی کنار رودخانه متوجه می شویم که اصلا حواس ما نیست که به سمتی حرکت می کنیم.

گاهی راحتی چنین صحنه هایی اینقدر زیاد است که به خواب رفته و به ناگاه با یک صدای غرش از خواب پریده و خود را در لبه پرتگاه آبشار نیاگارا می بینیم و به فکر تغییر و حرکت می افتیم که دیر شده است.

پس مراقب باشیم قبل از رسیدن به بحران بررسی داشته باشیم و قبل از اینکه روزگار به حساب ما برسد ما خودمان به حساب خودمان برسیم.

در ویدیوی زیر که بخش اول از فایل‌های آموزشی تغییر است، با تغییر بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *