آشنایی با سینما‌ کاوی

سینما کاوی چیست؟

سینما می‌تواند به اندازه یک دانشگاه آموزش دهد و باعث ایجاد تحول در بینش و نگرش انسان شود. با دیدن فیلم‌های گوناگون و مشاهده حوادثی که برای شخصیت‌های مختلف فیلمنامه اتفاق می‌افتد حس همزاد پنداری در ما قلیان می‌کند، درس‌هایی جدید از حوادث مشابه زندگی خودمان می‌گیریم و تخلیه روانی را تجربه می‌کنیم.
یک فیلم خوب می‌تواند معنایی طلایی خلق کند می‌تواند حرف دل من و شما باشد با بیانی هنرمندانه و مرهمی باشد بر زخم های عمیق روانیمان.

در سفر زندگی برای هرکس دوره‌هایی حساس و بحرانی وجود دارد که برجسته نمودن و نمایش هنرمندانه آن به دیگران می‌تواند بسیار آموزنده و عبرت آموز باشد به نحوی که ما بعنوان بیننده فیلم، اشتباه دیگران را تکرار نکنیم و با آمادگی و پختگی بیشتری با چالش‌ها و مسایل مواجه شویم.

فیلم خوب می‌تواند به روشی سرگرم کننده و جذاب، در اوقات فراغت بهترین درس‌ها را به مخاطبش بدهد و به او آگاهی ناب و کاربردی هدیه کند.
با توجه به توضیحات فوق، در کنار برنامه‌های آموزشی به موازات کلاسها و کارگاه‌های مختلفی که برای دانشجویان ارائه می‌کنم از سال ۱۳۹۲ برای تعمیق و نهادینه سازی آموزش‌ها برنامه‌هایی را نیز تحت عنوان سینما کاوی ارائه می‌نماییم.

سینما کاوی یعنی نمایش و تحلیل فیلم با محوریت مباحث آموزشی در حوزه موفقیت و رشد و بهبود فردی و سازمانی.
بر این باورم که فیلم و سینما ابزار آموزشی قدرتمندیست که با آموزش‌های یک مدرس و تحلیل‌های یک مربی با تجربه می‌تواند در رشد فردی همه موثر باشد.
تحلیل شخصیت‌های فیلم با زیر ذره بین بردن و واکاوی رفتار و واکنش‌های آنها به شرکت کنندگان دائمی سینما کاوی کمک می‌کند تا به مهارتی برسند که بتوانند زاویه دید و نوع نگاهشان به فیلم و سینما را اصلاح نموده و از سکانس‌های گوناگون در فیلم‌های مختلف یک مطلب آموزشی خوب استخراج نمایند.

تشکیل کارگاه‌های سینماکاوی از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی اطلاع ‌‌رسانی می‌گردد، برای آگاهی از برگزاری برنامه‌های سینما کاوی می‌توانید در خبرنامه سایت عضو شده و هم‌چنین ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

برخی از سینما‌کاوی‌های برگزار شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *